شرایط فعلی سهام عدالت-حمید سعیدی

آزاد سازی سهام عدالت به زبان ساده

آزاد سازی سهام عدالت به زبان ساده

همان طور که می دانید این روز ها در کشور ما در همه جا صحبت از آزاد سازی سهام عدالت است که سهام عدالت را بفروشیم یا نگه داریم ؟ اما خیلی ها هنوز نمی دانند که این سهام عدالت چه چیزی است . این که چه کسی گرفته و چه زمانی گرفته و حالا آیا می خواهد سهام عدالت خودش را آزاد کند یا خیر و کلی علامت سوال دیگر که در ذهن مردم نقش بسته است .

تاریخچه سهام عدالت

قبل از ادامه بحث آزاد سازی سهام عدالت باید در مورد تاریخچه سهام عدالت این گونه گفت که قضیه این است که دولت ایران نیز از سال 85 تصمیم گرفت که بخشی از سهام 49 شرکت بزرگ و سود ده را که 36 تا از این شرکت ها نیز از شرکت های بورسی و 13 تا از این شرکت ها نیز از شرکت های غیر بورسی بودند را به مردم بدهد . در آن زمان هم قرار بر این شد به هر مشمول یک میلیون تومان و به هر خانواده تا سقف 5 میلیون تومان اختصاص یابد . البته این نکته هم قابل ذکر است که سهام عدالت تا 10 سال غیر قابل فروش بود تا اقساط آن تسویه شود . همان طور که مشخص است ، پس سهام عدالت در این مدت شد فقط یک برگه که همه مردم می گفتند مواظب آن باشید و از آن خوب مراقبت کنید که در آینده بسیار شرایط خوبی دارد .

بعد از گذشت ده سال یعنی در سال 95 نصف اقساط سهام عدالت تسویه شده بود . دولت هم یک فرصت به مقدار 7 ماه به سهام داران داد که اگر خواستند مابقی اقساط خودشان را پرداخت کنند تا سهام آن ها به  یک میلیون برسد . البته نکته مهم هم این بود که مشمولان نهاد های حمایتی از تخفیف 50 درصدی از طرف دولت برخوردار شدند . در کل 49 میلیون و 152 هزار و 741 نفر سهام دار شدند . از جمله این افراد نیز مددجویان تحت پوشش نهاد های حمایتی ، روستاییان و عشایر ، کارکنان دستگاه های اجرایی و بازنشستگان ، کارگران فصلی و ساختمانی  و سایر اقشار مردم بودند .

آزاد سازی سهام عدالت به زبان ساده-سلام ثبت -حمیدسعیدی

 

شرایط فعلی سهام عدالت

طی سه سال گذشته سهام داران به ازای هر سهمشان به صورت سالانه سود سهامشان را دریافت کردند . این موضوع برقرار بود تا این که در اردیبیهشت امسال با درخواست دولت و موافقت رهبر قضیه آزاد سازی سهام عدالت مطرح و به مرور زمان اجرایی شد . و حالا دیگر نگه داشتن و سود گرفتن و یا فروختن سهام عدالت هر فرد در اختیار خودش است . اگر دوست دارید بیشتر در مورد آزاد سازی سهام عدالت بدانید یا با تلفن گویای سهام عدالت به شماره 83338 – 021 تماس بگیرید و یا به سامانه سهام عدالت به آدرس www.samanese.ir  مراجعه کنید .

آزاد سازی سهام عدالت-حمیدسعیدی

 

پیشنهاد کارشناسان بورسی درباره آزاد سازی سهام عدالت

همه متخصصان بورسی و اقتصادی در باب آزاد سازی سهام عدالت سفارش کرده اند که اصلا نباید سهام عدالت خود را بفروشیم . زیرا این سهام بسیار ارزنده و سود ده است و روز به روز ارزش آن در حال افزایش یافتن است . بهتر است که مردم سهام عدالت خود را نگه دارند و به شکل بلند مدت به آن نگاه کنند تا به سود قابل توجهی دست یابند .

اگر شما می خواهید که بعد از آزاد سازی سهام عدالت وارد بورس شوید و سهام خود را مدیریت کنید باید بدانید که  برای سرمایه گذاری باید که حتماً وقت خود را برای یادگیری کارهایی که لازم است در بورس انجام دهید ، اختصاص دهید . شما باید اهداف خود را مشخص کنید و برای رسیدن به آن ها برنامه ای را تهیه کنید . قبل از گذاشتن پول خود در بازار سهام ، تمام اصول اولیه را بیاموزید . بعد از آزاد سازی سهام عدالت ، هر چه بیشتر به خودتان آموزش دهید شانس بهتری در تصمیم گیری هایی دارید که همزمان با اهداف بلند مدت شما هماهنگ باشد .

مقاله های مرتبط با این موضوع:

نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با سلام ثبت در ارتباط باشید