تابلو خوانی در بورس-سلام ثبت

تابلو خوانی در بورس ابزاری برای کمک به تحلیل گران

ضرورت تابلو خوانی در بورس

هر کسی که در بورس سرمایه گذاری می کند لازم است تا به بهترین شکل ممکن تحلیل کند، بررسی و آنالیزهای لازم را صورت دهد و سپس دست به خرید یک نماد بزند. یکی از کارهایی که ضروری است یک سرمایه گذار انجام دهد، داشتن مهارت در زمینه تابلو خوانی در بورس است. این مهارت مسلما یک شبه و به یک باره با خواندن یک کتاب و یا دیدن یک ویدیو آموزشی به دست نمی آید. برای کسب مهارت در زمینه تابلو خوانی در بورس لازم است که فرد سرمایه گذار برای یک مدت تقریبا طولانی مدام در حال آموزش و کسب و تجربه باشد. یعنی در کنار آموزش هایی که از طریق منابع مختلف کسب می کند، به طور آزمایشی در بورس سرمایه گذاری کند. در این حالت به صورت عملی (و نه فقط تئوری) با دنیای دیدنی این بازار بی انتها آشنا میشود.

یک تحلیل کامل در بورس شامل تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی در کنار یکدیگر است. نرم افزارهایی که توسط کارگزاری ها معمولا طراحی شده است این قابلیت برای سرمایه گذاران و تحلیل گران در بورس فراهم کرده که به طور کامل تحلیل تکنیکال را انجام دهند.

تابلو خوانی در بورس-حمید سعیدی -سلام ثبت

 

با تابلو خوانی در بورس دقیقا چه چیزی به دست می آوریم؟

هنگامی که یک فرد از طریق نرم افزارهای مختلف ( مفید تریدر، متا ادیتور و …) برای یک نماد مشخص تحلیل تکنیکال انجام می دهد، همه چیز را از زاویه دید یک فرد حقیقی ( سرمایه گذار خرد) می بیند. به طور مثال در میان نمودارها و تحلیل ها ممکن است به این نتیجه برسد که این نماد در یک رشد صعودی قرار دارد و تعداد خریدارها در حال افزایش است. موردی که باید به آن توجه کرد این است که این تعداد خریدار و این حجم افزایش یافته برای خرید نماد از طرف کدهای حقیقی صورت گرفته است و یا حقوقی؟ . قطعا این موضوع و پی بردن به پاسخ این سوال در واکنش ما به خرید، فروش و یا نگه داشتن سهم تاثیر خواهد داشت. این سوال از طریق تابلو خوانی در بورس پاسخ داده می شود.

 نکته ای که باید مد نظر داشت این است که تحلیل تکنیکال ( از طریق استراتژی های تحلیل در بورس) بدون شک باید در کنار تابلو خوانی در بورس صورت بگیرد. در این حالت میتوان به یک معامله با کمترین ریسک دست زد. تمام اطلاعات تابلو خوانی از سایت سایت مدیریت فناوری بورس تهران TSETMC.COM صورت می پذیرد.

با تابلو خوانی در بورس به چه اطلاعاتی دست پیدا می کنیم؟

اول و مهم تر از همه اینکه با تابلو خوانی در بورس تمام تاریخچه آن نماد (شرکت) را می توان مطالعه کرد. این که این شرکت یا کارخانه در کجا واقع شده است، آدرس دقیق آن، شماره تلفن هایی که از آن طریق می توان با شرکت ارتباط گرفت، محصولات تولیدی این صنعت دقیقا چه چیزهایی هستند و در کجاها به به فروش می رسد و مواردی از این دست. به طور مثال با شروع ماه رمضان نمادهایی که متعلق به شرکت های قندی هستند ارزشمندتر می شود و کسی که در این برهه زمانی به خرید صنایع قندی بپردازد می تواند سود مناسبی را از آن خود کند.

حال سوال این است که نمادهای قندی را چگونه می توانیم بشناسیم؟ و کجا می توان دید که این شرکت چه محصولاتی تولید می کند؟ پاسخ این است: از طریق تابلو خوانی در بورس و مطالعه سابقه شرکت ها و لیست محصولات آن ها.

تابلو خوانی در بورس-حمید سعیدی -سلام ثبت

از مهم ترین نکاتی که با تابلو خوانی در بورس می توان به آن دست یافت این است که بتوانیم مقایسه کنیم که قدرت فروشنده بیشتر است یا خریدار. هنگامی که قصد دارید به یک نماد وارد شوید و یا از آن خارج شوید لازم است بدانید که قدرت کدام سمت در این نماد بیشتر است. قطعا اگر می خواهید خریدار یک نماد شوید و آن را به سبد معاملاتی خود اضافه کنید لازم است که از طریق تابلو خوانی در بورس به این موضوع برسید که قدرت خریدار در این نماد بیشتر از قدرت فروشنده است و آن گاه می توانید به نماد ورود کنید.

مفهوم کد به کد در تابلوخوانی

با تابلو خوانی در بورس می توانید متوجه شوید که معاملاتی که با حجم بالا صورت گرفته است در کدام دسته از کد به کد قرار دارد. هنگامی که از طریق تحلیل تکنیکال با حجم زیادی از معامله مواجه می شوید، قدم بعدی آن است که با تابلو خوانی در بورس به این موضوع برسید که حجم زیاد معامله حاصل انتقال به چه صورتی بوده است؟ کد حقیقی به حقیقی ، حقوقی به حقوقی، حقیقی به حقوقی و برعکس و هر کدام از این کد به کد ها تحلیل های مختص به خود را دارند که در کنار تحلیل تکنیکال می توانید به نتیجه مناسب برسید. کد حقیقی به حقیقی سیگنال خاصی ندارد، حقیقی به حقوقی سیگنال فروش و حقوقی به حقیقی سیگنال خرید است.

الگوی تیک صعودی و نزولی در تابلوخوانی

از دیگر اطلاعاتی که توسط تابلو خوانی در بورس به آن دست پیدا می کنید الگوی تیک صعودی و یا الگوی تیک نزولی است. شما از طریق سابقه معاملاتی ای که سایت تابلو خوانی در اختیار شما قرار داده است می توانید تمام معامله های صورت گرفته برای هر نماد را با تاریخ دقیق و با جزئیات ببینید. به طور مثال شما می خواهید امروز وارد یک نماد معاملاتی شوید و خرید انجام دهید، هنگامی که وارد سابقه معاملاتی نماد می شوید و تاریخ های گذشته را مرور می کنید، حجم معامله های صورت گرفته، قیمت هایی که نماد تجربه کرده است ( بیشترین و کمترین قیمت ها) و… همگی قابل مشاهده هستند.

یکی از شرایطی که باید هنگام خرید یک سهم به آن توجه کنید این است که از طریق تابلو خوانی در بورس در روز قبل معامله الگوی تیک صعودی مشاهده کنید. الگوی تیک صعودی به این معناست که آخرین قیمت معامله شده در روز قبل از اولین قیمت معامله شده در همان روز بزرگ تر باشد. (الگوی تیک نزولی دقیقا برعکس همین مورد است)

تابلو خوانی در بورس-حمید سعیدی

از دیگر مواردی که از طریق تابلو خوانی در بورس می توان به آن ها دست پیدا کرد: معاملات بلوکی، قدرت نقد شوندگی نماد، ورود و خروج پول هوشمند و … است.

برای کسب سایر اطلاعات در مورد بازار سرمایه، بورس و حسابداری می توانید از مطالبی که در سایت salamsabt.com درج شده است استفاده کنید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با سلام ثبت در ارتباط باشید