شناسایی علائم رشد یا افت سهام-حمید سعیدی

شناسایی علائم رشد یا افت سهام

علائم رشد یا افت سهام

هنگامی که شما سهام یک شرکت را خریداری می کنید ، هیچ راهی برای دانستن نحوه عملکرد سهام وجود ندارد . آن چه که ما باید به آن علاقه مند باشیم به دست آوردن هرچه بیشتر مالکیت در مجموعه گسترده ای از سهام است که به رشد آن اعتقاد داریم . باید به دنبال داشتن پول در کسب و کار باشید نه با اجاره سهم . بر این اساس ، شما باید وقت خود را صرف جستجوی انواع سهم های مورد نظر خود نمایید و سپس منتظر بمانید تا قیمتی در دسترستان باشد که فکر می کنید جذاب است . باید بدانید که وقتی آن دسته از سهم هایی که مد نظر شما بود به آن قیمت جذاب رسید ، دیگر وقت آن رسیده است که شما آن سهم ها را بخرید .

علائم رشد سهام

1 – شما به راحتی می توانید توصیف کنید که کسب درآمد شرکت چگونه است .

ممکن است تعجب کنید که چگونه بسیاری از سرمایه گذاران بی تجربه ریسکی سخت را برای خرید مالکیت تجاری در شغلی که آن را نمی فهمند ریسک می کنند . شما باید بتوانید در بیش از چند جمله دقیقاً توضیح دهید که شرکت چگونه سود خود را تولید می کند . همچنین باید بتوانید در مورد ورودی های اصلی هزینه صحبت کنید .

علائم رشد یا افت سهام-حمید سعیدی

2 – این شرکت بازده بالایی در سرمایه ایجاد می کند .

توانایی نهایی شرکت برای تولید بازده برای صاحبان بلند مدت خود طی چندین دهه ، با بازده سرمایه ای که تولید می کند ، مشخص می شود . بهترین مشاغل بدون نیاز به پول وام گرفته شده ، بازده بالایی را تولید می کنند . در عوض ، آن ها پول هایی را که صاحبان آن ها می توانند بدون آسیب رساندن به شرکت اصلی استخراج کنند ، واریز می کنند .

3 – محصولات یا خدمات شرکت مزیت رقابتی با دوام دارند .

اکثر مردم اهمیتی نمی دهند که کدام مارک پیچ را در فروشگاه سخت افزار محلی انتخاب کنند یا کدام کشاورز ذرت را پرورش داده است . از طرف دیگر آن ها مراقبت می کنند که آیا یک فروشگاه نوشیدنی مورد علاقه آن ها را دارد یا این که یک مغازه دار با ارائه تخفیف ، خمیردندان یا دهانشویه مورد علاقه آن ها را می فروشد .

4 – مدیریت برای خوشحال نگه داشتن سهامداران کار می کند .

شرکت های خوب دارای سابقه برگشت وجوه مازاد در قالب برنامه های خرید مجدد سهم هوشمندانه یا سود سهم ها هستند که با سرعت بیش از نرخ گسترده تر تورم در اقتصاد رشد می کنند .

5 – سهام دارای قیمت مناسب است .

برای خرید یک سهم اگر هزینه ای بیش از حد بالایی را پرداخت کنید ، مطمئنا آن سهم نمی تواند آینده خوبی را برای ثروت شما به ارمغان بیاورد . هزینه مسلما مهم ترین مهم در دراز مدت است .

علائم افت سهام

1. منحنی بازده معکوس .

در دوره عادی وقایع نرخ بهره بلند مدت بالاتر از نرخ های کوتاه مدت است . از آنجایی که اوراق بهادار بلند مدت پول شما را برای مدت طولانی نگه می دارد ، سرمایه گذاران روی سهام معمولاً نرخ بهره بالاتری را نسبت به اوراق بهادار کوتاه مدت انتظار دارند .

علائم رشد یا افت سهام-حمید سعیدی

2. عدم رضایت گسترده .

این واقعاً در مورد احساس بازار یا نحوه درک سرمایه گذاران بازار های مالی است . به طور کلی ، احساسات مثبت با افزایش ارزش سهام در بازار سازگار است . احساسات منفی نشانگر بازار منفی است .

3 – این که ضریب P / E بالا سیگنال می دهد نشان دهنده شرایط خوب نیست .

ممکن است بازار نسبت های بالای P / E را برای همیشه نادیده نگیرد . در حالی که ممکن است در بازار کنونی مشکلی ایجاد نکند ، یک رویداد محرک می تواند ناگهان باعث شود که نسبت P / E بالا به یک خطر تبدیل شود .

4- كاهش كیفیت اعتبار

کل اقتصاد از جمله مشاغل بزرگ و کوچک با اعتبار همراه است . وقتی اعتبار در حال گسترش است ، اقتصاد در حال رشد است و همه چیز خوب است . اما این تا زمانی است که عملکرد اعتبار ثابت است .  وخامت در عملکرد وام ها نشانه قطعی از مشکل برای بورس است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با سلام ثبت در ارتباط باشید