سهام عدالت، بازار بورس، آزادسازی سهام عدالت، کد بورسی -حمید سعیدی

نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس

سهام عدالت

این روزها همه جا سخن از سهام عدالت است. با اعلام آزادسازی سهام عدالت توسط رهبر جمهوری اسلامی ایران بحث از نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس و آزادسازی آن حسابی داغ شده است و به سوژه روز همه تبدیل گشته است. سهام عدالت همان طور که می دانید تا پیش از این در دست دولت بود و به مانند سایر سهام های دولتی و غیر دولتی دیگر نبود که افراد حقیقی و حقوقی می توانستند با خرید هر یک از سهام های ممکن آن ها را به پرتفوی بورس خود انتقال دهند. توضیح اینکه پرتفوی همان سبد سرمایه گذاری در بورس می باشد که شما می توانید به ازای خرید سهام شرکت های مختلف آن ها را در سبد سرمایه گذاری خود یا همان پرتفوی بورس خویش نگهداری نمایید و آن ها را به خوبی مدیریت کنید. در صورتی که نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس را بدانید؛ مِن بعد می توانید با اعلام آزادسازی سهام عدالت، این سهام ارزشمند را به پرتفوی بورس خود انتقال داده و آن را در موعد مقرر بفروشید تا پول زیادی را به دست آورده و آن را به جهت التیام دردها و فشار زندگی اقتصادی خویش به کار ببندید. در ادامه بیشتر در خصوص نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس سخن به میان می آید تا بتوانید سهام عدالت را به پرتفوی بورس خود انتقال دهید.

نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس-حمید سعیدی

 

نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس

نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس بدین صورت می باشد که شما می بایست به وب سایت اینترنتی سهام عدالت به نشانی: https://www.samanese.ir/ مراجعه نمایید و بعد از ورود به سامانه می توانید با درج کد ملی خود وارد سامانه سهام عدالت شده و برای آزادسازی آن از میان دو روش مستقیم و غیر مستقیم، روش مستقیم را برای خود انتخاب کنید تا به این ترتیب پس مرحله آزادسازی سهام عدالت برای شما میسر گردد. پس از اجرای این فرآیند، شما می بایست یک پروسه زمانی دو ماهه را چشم به انتظار بمانید تا پس از گذشت این مدت زمان با ورود مجدد به وب سایت مربوطه از تعداد سهام تخصیص یافته به شما و نیز قیمت آن مطلع گردید. ضمن اینکه نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس برای کسانی که تا پیش از آزادسازی سهام عدالت، یک تریدر یا سرمایه گذار بوده اند و کد بورسی فعالی را هم داشته اند؛ نیاز به هیچ فرآیند دیگری نیست؛ فقط باید آن ها این مدت زمان را پشت سر بگذارند تا پس از آن سهام عدالت را نیز به مانند سایر سهام های دیگر خود در پرتفوی بورس یا سبد سرمایه گذاری خود قرار دهند. اما برای کسانی که تا پیش از این کد بورسی خود را دریافت ننموده اند؛ نیازمند به یک فرآیند دیگری هم می باشد که بایستی انجام شود. در ادامه ضمن معرفی نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس برای این دسته از افراد فاقد کد بورسی کلیه مراحل آن را از صفر تا صد آموزش خواهیم داد تا یک سبد سرمایه گذاری ارزشمندی را در اختیار داشته باشند.

آزادسازی سهام عدالت-کد بورسی-حمید سعیدی

 

نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس برای افراد فاقد کد بورسی

افرادی که فاقد کد بورسی هستند؛ مسلما در بازار بورس و سرمایه معامله ای تاکنون انجام نداده اند و سبد سرمایه گذاری یا پرتفوی نیز برای آن ها تعریف نشده است. اما با این وجود این گونه از افراد می توانند به مانند نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس برای سرمایه گذاران فعال در این بازار سرمایه گذاری عمل کرده و وارد سامانه سهام عدالت شده و گزینه مستقیم را برای خود انتخاب کنند. پس از این فرآیند با توجه به این مسئله که اساسا هیچ معامله ای در بازار بورس بدون داشتن کد بورسی صورت نمی گیرد؛ می بایست در یک بازه زمانی دو ماهه به منظور دریافت کد بورسی خویش اقدامات لازم را به عمل آورند. برای این منظور آن ها می بایست به سامانه جامع اطلاعات مشتری موسوم به سجام وارد شده و ثبت نام غیر حضوری یا پیش ثبت نام سجامی خود را در این سامانه صورت بخشند تا پس از دریافت کد 10 رقمی به یکی از دفاتر پیشخوان دولت برای احراز هویت یا ثبت نام حضوری سجام مراجعه نمایند. پس از آن از شما درخواست نام کارگزاری می شود که می بایست یکی از کارگزاری های فعال در بورس را برای خود انتخاب کنید. با انتخاب هر یک از کارگزاری های ممکن برای شما کد معاملاتی ارسال می گردد که پس از احراز هویت نهایی در نهایت در یک پروسه زمانی نامشخص برای شما کد بورسی می آید. این پروسه زمانی با توجه به شلوغ بودن بازار بورس و اقدام مردم مختلف برای کد بورسی ممکن است با تأخیر بیشتری نسبت به روزهای معمول صورت گیرد؛ ولی آن چه در نهایت مهم است؛ ذکر این مسئله است که شما نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس را به طور کامل انجام داده اید و پس از دو ماه سهام عدالت به پرتفوی بورس شما افزوده می شود. ضمن اینکه شما می توانید با در دست داشتن کد بورسی خود هر گونه سهام دولتی و غیر دولتی از شرکت های مختلف را پس از تحلیل های مختلف آگاهانه انتخاب کنید و آن ها را نیز به پرتفوی یا سبد سرمایه گذاری خود اضافه کنید تا با خرید و فروش هر یک از آن ها برای خود سرمایه گذاری خوب و مطمئنی در پیش رو داشته باشید.

سهام عدالت، بازار بورس-حمید سعیدی

 

نکات مورد نیاز در خصوص نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس

در خصوص نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس این نکات را در نظر داشته باشید که هر چند شما می توانید با اجرای کلیه این مراحل سهام عدالت را در نهایت به پرتفوی خود بیفزایید؛ ولی در عین حال باید توجه داشته باشید که سهام عدالت یک سر و گردن نسبت به سهام های دیگر بزرگتر است و این مهم به علت ارزش بالای این سهام می باشد. پس نباید خیلی هیجانی و با شتابزدگی فورا اقدام به فروش سهام عدالت خود کنید؛ بلکه این مسئله را در نظر داشته باشید که می توانید با اندکی صبر کردن سرمایه ای بیشتر را برای خود رقم بزنید. ضمن اینکه در صورتی که اطلاعات شما در خصوص بازار بورس کم است؛ برای آن که با ضرر کمتر و سود بیشتر در این بازار سرمایه گذاری کنید؛ می توانید به وب سایت سلام ثبت به نشان salamsabt.com مراجعه کنید تا با افراد خبره در این زمینه مشاوره های بورسی مطمئنی در پیش داشته باشید و ریسک خود را به حداقل ممکن برسانید.

ادامه ی مطلب

10 پاسخ

 1. سلام آیا انتقال سهام عدالت به صورت خودکار به پرتفوی افراد انتقال داده میشه یا مراحل خاصی داره؟

  1. سلام
   این همه سخنرانی کردید و جملات رو چندین بار تکرار کردید و حرفهای تکراری زدید اما در مورد نحوه انتقال سهام عدالت به پورتفوی هیچی نگفتید. مشاورین شما هم همینجوری قراره مشاوره بدن؟!

   1. سلام و وقت بخیر خدمت کاربر عزیز و گرامی

    مشاوره توسط خود جناب آقای سعیدی انجام میشود و ایشان در این زمینه کاملا تخصصی فعالیت میکنند.

 2. من کد بورسی دارم و با کارگزاری آگاه سهامم رو خرید و فروش میکنم،هیچ گزینه ای در پرتفوی سهام عدالت برای انتقال به حساب کارگزاریم وجود نداره جز فروش ۳۰٪

  1. سلام کاربر عزیز و گرامی
   مقاله ی جدید سایت هم در مورد همین موضوع هست امیدوارم نیاز شما رو پاسخ گو باشد .
   اگر در این زمینه به صورت حرفه ای و کاملا تخصصی نیاز به کمک دارید میتونید از خود جناب آقای سعیدی مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با سلام ثبت در ارتباط باشید