آینده بازار بورس چگونه خواهد بود؟-حمید سعیدی -سلام ثبت

نوسان گیری در بورس نیازمند چه شرایطی است؟

آینده بازار بورس چگونه خواهد بود؟

اگر کسی الان بخواهد وارد بازار بورس شود می تواند امیدوار باشد که در این بازار به او سود قابل توجهی میرسد یا خیر؟ بازار بورس ایران هم اکنون در چه مرحله ای قرار دارد؟ آیا این روند صعودی در بازار بورس ایران ادامه دار خواهد بود یا خیر؟ آیا نوسان گیری می تواند برای سرمایه گذارها گزینه مناسبی باشد؟ و سوالاتی از این قبیل ذهن بسیاری از سرمایه گذاران را مشغول کرده است.

ارزش بازار بورس در بیست سال گذشته 5341 درصد افزایش داشته است  و به همین نسبت نقدینگی افزایش یافته است. این افزایش درصد به وضوح و در زندگی روزمره قابل مشاهده است. اگر در گذشته یک بشکه نفت به قیمت بسیار ناچیز خریداری می شد و هم اکنون قیمت آن به چندین هزار برابر رسیده است، همین موضوع در بازار بورس نیز تاثیر داشته است. به همین نسبت بر ارزش سهم شرکت های نفت و پالایشی که در بازار بورس ثبت شده اند افزوده می شود، بنابراین به صورت ساده می توان گفت که بازار بورس نیز در مسیر روند افزایش قیمت ها حرکت می کند و باعث می شود که ارزش هام روز به روز بالاتر رود.

نوسان گیری-حمید سعیدی-سلام ثبت

 

همین الان مشاوره ی تلفنی دریافت کنید

 

تاثیر افزایش نقدینگی بر بازار بورس

بالا رفتن قیمت سیمان، آجر، نفت، ملک، زمین، دستگاه ها و سیستم های مختلف و … همگی در روند بازار بورس و طی کردن مسیر صعودی و یا نزولی تاثیر خواهند گذاشت. با افزایش نقدینگی در کشور قطعا تمام سهام ها افزایش قیمت خواهند داشت و این موضوع بر هیچ تحلیل گری پوشیده نیست. چیزی که معمولا ثابت شده این است که در سال هشتم همه دولت ها حجم نقدینگی معمولا بیشتر از هفت سال دیگر افزایش پیدا کرده است، بنابراین می توان گفت در سال 1399 که در سال هشتم دولت هستیم می توان انتظار افزایش نقدینگی در بازار را داشت و پیش بینی می شود نقدینگی همچنان در طی سالی که در پیش رو داریم رشد خواهد کرد. نکته قابل توجه دیگر این است که هم اکنون بازار بورس ایران در شرایطی قرار دارد که روز به روز به حجم نقدینگی در آن افزوده می شود در حالی که تعداد سهام در شرکت ها افزایش نکرده اند، همین موضوع باعث می شود که برای برقراری تعادل در هر دو کفه ترازو قیمت یا ارزش سهم ها بالا رود که این افزایش نقدینگی جای خود را در بازار بورس پیدا کند. در کنار همه این مسائلی که امروزه شاهد آن ها در بازار بورس هستیم، اخبار و رویدادهایی که توسط دولت منتشر می شود و نشان از حمایت دولت از بازار سرمایه دارد نویدبخش خبرهای خوبی در بازار بورس تهران خواهد بود. تا زمانی که نهادهای دولتی از بازار بورس حمایت می کنند، می توان به رخ دادن اتفاقات خوب در بازار بورس امیدوار بود.

نوسان گیری-حمید سعیدی-سلام ثبت

 

آموزش نوسان گیری در بورس

نوسان گیری در بورس در واقع یک نوع خاصی از استراتژی معاملاتی است که سرمایه گذار و یا نوسان گیر به دنبال استفاده کردن تغییرات سریع قیمت ها به سود خود است.  در واقع سرمایه گذاری که به قصد نوسان گیری وارد بازار بورس می شود، از تغییرات کوتاه مدتی که در بازار بورس رخ می دهد و معمولا در کمتر از یک هفته است به نفع خود استفاده می برد. نوسان گیری و سود بردن از آن دارای هیجان و جذابیت هایی است که باعث می شود برخی از سرمایه گذاران با استفاده از این روش به کسب سود بپردازند.

نوسان گیر: فردی است که در بازه کوتاه مدت معاملاتی را انجام می دهد و از نوسان قیمت ها استفاده می کند. در واقع نوسان گیر به صورت کوتاه مدت سرمایه گذاری انجام می دهد، برای چند روز با یک سهم همراه می شود و سپس از آن خارج می شود.

دو نکته ای که در نوسان گیری باید به آن ها توجه داشت:

اولین موضوعی که در نوسان گیری باید به آن توجه ویژه داشت این است که سهام مناسب برای نوسان گیری شناسایی شود و موضوع دوم اینکه بتوان تشخیص داد که نقطه مناسب برای ورود به سهم و خروج از آن دقیقا چه زمانی است. یک نوسان گیر حرفه ای باید بر مباحثی همچون روانشناسی رفتار معامله گران،تابلوخوانی، نمودار سهم، حجم سفارشات و روند چرخش نقدینگی تسلط کافی داشته باشد. همچنین گوش به زنگ رفتارها و واکنش هایی باشد که معمولا هنگام اصلاح در بازار رخ می دهد و اقدام به سرمایه گذاری کند.

برای سرمایه گذاری موفق و بدون شکست در بورس مشاوره بگیرید

مواردی که در نوسان گیری باید به آن ها توجه کرد

در نوسان گیری سرمایه گذار باید توجه ویژه ای به برخی از نکات داشته باشد:

اول اینکه شرکت برای نوسان گیری مناسب باشد به عبارت دیگر فرد نوسان گیر باید بتواند سهام نوسانی را شناسایی کند. به طور مثال شرکت مورد نظر، بزرگ نباشد و دوم اینکه سهم در تاریخ و گذشته خود نوسان را تجربه کرده باشد.

موضوع دوم و پر اهمیت دیگری که باید به آن توجه داشت این است که یک نوسان گیر حرفه ای باید بتواند به درستی و دقیق نقاط ورود به سهم و خروج از آن را شناسایی کند. هر چه این شناخت دقیق تر رخ بدهد کسب سود از آن نیز بیشتر است.

نکته سوم: فردی که قصد دارد به روش نوسان گیری از بازار سرمایه سود ببرد لازم است که روحیه مناسب برای نوسان گیری را داشته باشد.  مسلما هیجان و انرژی ای که در نوسان گیری وجود دارد برای هر شخصی مناسب نیست.

نکته چهارم: دقت و سرعت عمل در خرید و فروش سهم است. نوسان گیری یک بازه زمانی بسیار کوتاه است که نیازمند سرعت عمل بسیار خوبی برای معامله است.

نکته پنجم: باید به صورت فول تایم و تمام وقت پای بازار سرمایه نشست، چرا که شناسایی نقاط نوسان گیری نیازمند وقت و انرژی بیشتری است. بسیاری از افراد هستند که به دلیل اینکه زمان زیادی برای بررسی بازار ندارند، تنها در سرمایه گذاری طولانی مدت معامله انجام می دهند. اما فردی که قصد نوسان گیری دارد لازم است که بیشتر از سایرین پای معاملات و سایت های مربوطه بشنید و به تحلیل و آنالیز بپردازد.

آینده بازار بورس چگونه خواهد بود؟، حمید سعیدی-سلام ثبت

 

و نکته آخر اینکه یک نوسان گیر باید قادر باشد که سرمایه خود را به بهترین شکل مدیریت کند، چرا که تعداد معاملات بالا و سرعت عملی که در این استراتژی وجود دارد باعث می شود که تمرکز فرد از روی سرمایه و مدیریت آن برداشته شود.

شما میتوانید مقاله های مرتبط با این موضوع را مطالعه کنید:

گام به گام با مراحل ثبت نام در بورس

تابلو خوانی در بورس ابزاری برای کمک به تحلیل گران

پر بازده ترین سهام ها برای سرمایه گذاری در بورس کدامند و چگونه آنها را تشخیص دهیم؟

استراتژی های سود آور در بورس برای ثروتمند شدن

نحوه ی انتقال سهام عدالت به پرتفوی بورس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با سلام ثبت در ارتباط باشید