سود چشمگیر در بورس-حمیدسعیدی

چگونه در بورس سود چشمگیری داشته باشیم؟

بهترین زمان خرید سهام

اختصاص دادن دو یا سه ساعت در طول روز اغلب برای بیشتر معامله گران سهام ، معاملات آتی سهام بورس و وجوه مبادله ای مبتنی بر شاخص ( ETF ) بهتر از خرید و فروش سهام در کل روز است . ساعات خاص بیشترین فرصت را برای تجارت در روز برای شما فراهم می کند ، بنابراین تجارت کردن فقط در طی این ساعات می تواند به حداکثر رساندن کارآیی شما کمک کند . انجام معاملات در کل روز و به مقدار بیش از حد لازم برای کسب پاداش اضافی ، زمان بیشتری را می طلبد . بهترین زمان برای تجارت روزانه بورس ممکن است دو ساعت اول در روز باشد . این از زمانی است که بازار در ساعت 9 صبح تا 10:30 یا 11 صبح باز می شود . یک زمان خوب دیگر برای تجارت در روز ممکن است که آخرین ساعت معامله درروز باشد که از ساعت 11:30 تا 12:30 ظهر می باشد . شما باید برای درک ساعات  بهتر و مناسب تر در بورس اوراق بهادار که قصد تجارت در آن را دارید ، وقت بگذارید تا بتوانید مطمئن شوید که در طی مطلوب ترین زمان معاملات خود را انجام می دهید . معاملات در طول یک یا دو ساعت اول بورس در هر روز مناسب است و به بسیاری از معامله گران سود می دهد . ساعت اول بیشترین متغیر ها را دارا است و بیشترین فرصت ( و احتمالاً بیشترین خطر ) را ایجاد می کند . اگر چه این کار بسیار خطرناک به نظر می رسد ، اما همواره معامله گران حرفه ای می دانند که در این زمان مقدار زیادی ” پول گنگ ” جریان دارد .

پول گنگ نیز پول افرادی است که بر اساس آن چه در اخبار می خوانند یا شب گذشته در داخل تلویزیون دیده اند ، معامله می کنند . اطلاعاتی که این افراد بر اساس آن رفتار می کنند ، معمولاً خبر های قدیمی است . معاملات آن ها می تواند حرکات شدید قیمت را در یک جهت ایجاد کند . سپس معامله گران قوی و حرفه ای از قیمت بیش از حد بالا یا پایین استفاده می کنند و آن را به سمت دیگر باز می گردانند . به معامله گران جدید اغلب گفته می شود در 15 دقیقه اول در روز تجارت نکنند و این ممکن است مشاوره خوبی برای معامله گران بسیار جدید باشد . اما 15 دقیقه اول به طور معمول بهترین فرصت ها را برای معامله گران فصلی ارائه می دهد . این بازه زمانی می تواند بیشترین معاملات روز را در مورد روند های اولیه فراهم کند . 

چگونه در بورس سود چشمگیری داشته باشیم؟-حمیدسعیدی

شناسایی سهام های پر ریسک

یک سرمایه گذاری با ریسک بالا سرمایه ای است که برای آن احتمال درصد زیادی برای از دست دادن سرمایه یا کمبود سرمایه یا احتمال نسبتاً بالایی از ضرر ویرانگر وجود دارد . اگر به شما گفته می شود که شانس 50/50 وجود دارد که سرمایه گذاری شما بازده مورد انتظار شما را بدست آورد ، ممکن است بسیار خطرناک باشد . اگر به شما گفته شد 95٪ درصد شانس وجود دارد که سرمایه گذاری بازده مورد انتظار شما را بدست نیاورد ، تقریباً همه قبول خواهند کرد که این خطرناک است. هر چند موضوع دوم ، موضوعی است که بسیاری از سرمایه گذاران از بررسی آن غفلت می کنند .

بهترین زمان خرید سهام-حمید سعیدی

چه سهام هایی پر ریسک هستند و نباید خرید ؟

بورس اوراق بهادار محل هزاران سهم از شرکت هایی در بخش های مختلف است که در سراسر کشور فعالیت می کنند . برای ساختن یک سبد سهام متنوع و متناسب با اهداف مالی و تحمل ریسک ، کمی مشکل خواهید داشت . برخی از این سهام تقاضای سرمایه پایدار را فراهم می کنند ، در حالی که برخی دیگر ترکیبی از درآمد منظم و ارزش متوسط ​​سرمایه را ارائه می دهند . سرمایه گذاران موفق روی اصول تجاری تمرکز می کنند و نوسانات کوتاه مدت را نادیده می گیرند ، که این یک ویژگی و مشخصه سهام از هر نوع است . سرمایه گذاری در شرکت های بزرگ به نظر می رسد که ” ایمن تر ” باشند اما پاداش و سود های مالی ممکن است که کوچکتر باشد . سرمایه گذاری در سهام شرکت های کوچک دارای ریسک بیشتر است و سرمایه گذاران باید این ریسک را در برابر پاداش های احتمالی متعادل کنند . همه سرمایه گذاران یا مدیران صندوق ها باید مدیریت ریسک را برای شناسایی ، تجزیه و تحلیل و در صورت لزوم ، پذیرش یا کاهش اهداف و تحمل ریسک انجام دهند .

نظریه های مالی درباره سهم های موجود در بورس که توسعه یافته اند و سهم هایی که نوظهور هستند ، نشان می دهد که نوسانات بالاتر به طور معمول با بازده سهام در حال ظهور همراه است و به بازده مورد انتظار بالاتر در آن بازار ها تبدیل می شود . این مطالعه ها به مقایسه ریسک و بازده سهم های در حال ظهور و توسعه یافته در بورس می پردازد . به طور خاص ، این مطالعه بررسی می کند که آیا تفاوت در ویژگی های ریسک بین دو نوع سهم ها وجود دارد و آیا نرخ تحقق یافته بازده در این دو نوع سهم ها وجود دارد یا خیر . سهم ها منعکس کننده این خصوصیات ریسک هستند . نتایج نشان می دهد که ریسک مربوط به سهم های نوظهور ، که با انحراف استاندارد بازده اندازه گیری می شود ، در بیشتر دوره ها از ریسک موجود در سهم های توسعه یافته بیشتر است . همچنین بازده در سهم های نوظهور در بیشتر بازه های زمانی مورد بررسی بیشتر از بازده های موجود در سهم های توسعه یافته بوده است .

شناسایی سهام های پر ریسک-حمیدسعیدی

نکات کلیدی قبل از خرید یک سهام

یک سهام دار موفق باید قبل از خرید یک سهک یک سری از موارد را در نظر بگیرد که این موارد مهم در ذیل ذکر شده است :

1 – میزان رشد سود .

2 –  میزان ثبات در سهم .

3 – قدرت نسبی در صنعت .

4 – نسبت بدهی به سهام .

5 – نسبت قیمت به درآمد .

6 – مدیریت  .

7 – سود سهم .

یک پاسخ

  1. سلام ،متشکرم از اطلاعات مفیدی که در اختیار گذاشتید،راجع به موارد ۷ گانه که برای خرید سهام باید توجه کرد مثل،میزان رشد سود،میزان ثابت در سهم والی اخر را بایستی چطور بدست اورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با سلام ثبت در ارتباط باشید