چگونگی انواع تحلیل در بورس -حمید سعیدی

چگونگی انواع تحلیل در بورس

چگونه انواع تحلیل در بورس را انجام دهیم ؟

اگر آماده خرید اولین سهام خود هستید اما مطمئن نیستید که چگونه بهترین سهم ها را پیدا کنید ، ما به شما با معرفی انواع تحلیل در بورس کمک می کنیم .

هنگام سرمایه گذاری در بورس ، هدف شما باید پرداخت قیمتی برای یک سهم باشد که کمتر از ارزش سود های آینده شرکت باشد . متأسفانه ، پیش بینی سود آینده هر شرکت و رشد آینده سخت تر از آن چه که گفته می شود ، به انجام می رسد . بنابراین ، ما هنگام سرمایه گذاری در بورس کالا بهترین چیز ها را استفاده می کنیم که همان تجزیه و تحلیل سهام می باشد .

تجزیه و تحلیل سهام به سرمایه گذاران کمک می کند تا بهترین فرصت های سرمایه گذاری را در یک زمان معین پیدا کنند . با استفاده از انواع تحلیل در بورس می توانیم برای یافتن معاملات سهام با تخفیف در ارزش ذاتی آن ها تلاش کنیم و بنابراین در آینده موقعیت خوبی برای جذب بازده های زیاد در بازار خواهیم داشت .

چگونگی انواع تحلیل در بورس -حمید سعیدی

 

تحلیل بنیادین در مقابل تجزیه و تحلیل تکنیکال در انواع تحلیل در بورس

وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل سهام می شود ، دو راه اساسی برای انواع تحلیل در بورس برای شما وجود دارد که می توانید بروید : تجزیه و تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال .

* تحلیل بنیادی بر این فرض استوار است که قیمت سهام لزوماً بیانگر ارزش ذاتی واقعی تجارت اصلی نیست . تحلیلگران بنیادی از معیارهای ارزشیابی و سایر اطلاعات مربوط به مشاغل یک شرکت برای تعیین اینکه آیا سهام دارای قیمت مناسب است یا خیر ، استفاده می کنند . تجزیه و تحلیل بنیادی بهترین انتخاب برای سرمایه گذارانی است که به دنبال بازده عالی در دراز مدت هستند .

* به طور کلی تجزیه و تحلیل تکنیکال فرض می کند که قیمت سهام همه اطلاعات موجود را جهت انواع تحلیل در بورس منعکس می کند و قیمت ها به طور کلی مطابق روند قبلی حرکت می کنند . به عبارت دیگر ، با تحلیل تاریخچه قیمت سهام ، تحلیلگران فنی معتقدند شما می توانید رفتار قیمت آتی آن را پیش بینی کنید . اگر تاکنون دیده اید که کسی در تلاش است الگوهای موجود در نمودار سهام یا بحث در مورد میانگین های متحرک را در انواع تحلیل در بورس مورد توجه قرار دهد ، این نوعی تحلیل تکنیکالی است . تجزیه و تحلیل تکنیکال اغلب توسط معامله گران کوتاه مدت جهت کسب کردن سود سریع مورد استفاده قرار می گیرد ، اما به طور کلی برای سرمایه گذاران بلند مدت مناسب نیست . معاملات سهام بر اساس تجزیه و تحلیل تکنیکال نیز ریسک زیادی را در بر می گیرد .

یک تفاوت مهم در این دو روش از انواع تحلیل در بورس این است که تجزیه و تحلیل بنیادی معمولاً برای یافتن فرصت های سرمایه گذاری بلند مدت در نظر گرفته شده است ، در حالی که اغلب تجزیه و تحلیل تکنیکالی به سمت سودآوری از نوسانات قیمت کوتاه مدت انجام می شود .

بعضی از تحلیلگران عموما طرفداران تحلیل بنیادی هستند و معتقدند که با تمرکز روی سهم های بزرگ که با قیمت های عادلانه تجارت می کنند ، سود در بازار سهام با گذشت زمان کاملاً ممکن است . تحلیل تکنیکالی هم مطمئناً جایگاه خود را در انواع تحلیل در بورس دارد ، اما ما به شدت معتقدیم که هر دو مورد این تحلیل ها جهت کسب سود مناسب لازم است .

انواع تحلیل در بورس-حمید سعیدی-سلام ثبت

 

5 معیار برای استفاده در انواع تحلیل در بورس

اجازه دهید 5 مورد از مهم ترین و آسان ترین معیار هایی که باید در مجموعه ابزار تحلیلی خود در انواع تحلیل در بورس داشته باشید را مرور کنیم :

* نسبت (P / E) در انواع تحلیل در بورس – شرکت های دارای معامله عمومی سود خود را به عنوان سود هر سهم از سهامداران یا کوتاه مدت EPS گزارش می دهند . اگر یک شرکت 10 میلیون ریال درآمد داشته باشد و 10 میلیون سهام برجسته داشته باشد ، EPS آن برای آن دوره 1 ریال خواهد بود . نسبت قیمت به درآمد یا نسبت P / E ، قیمت سهام فعلی یک شرکت است که به طور معمول سالانه با درآمد هر سهم خود تقسیم می شود . به عنوان مثال ، اگر یک بورس سهام 30 ریال معامله کند و سود شرکت برای هر سهم در هر سال 2 ریال باشد ، ما می گویم که آن را با ” 15 برابر درآمد ” معامله کرد . این متریک رایج ترین ارزیابی در تجزیه و تحلیل بنیادی است و با مقایسه کردن با شرکت های دیگر در همان صنعت با چشم انداز رشد مشابه ، بیشترین اعتبار را در انواع تحلیل در بورس دارد .

* نسبت (PEG) در انواع تحلیل در بورس – این متریک نسبت به P / E یک قدم بیشتر بر می دارد . شرکت های مختلف با نرخ های مختلف رشد می کنند ، بنابراین توجه به این امر مهم است . بنابراین ، نسبت PEG نسبت P / E سهام را در نظر می گیرد و این که بر اساس نرخ رشد سود سالانه مورد انتظار در چند سال آینده تقسیم می شود . به عنوان مثال ، سهامی که نسبت P / E  آن 20 است و 10٪ رشد سود پیش بینی شده طی 5 سال آینده دارد ، نسبت PEG  آن 2 خواهد بود .

* بازده سهام (ROE) در انواع تحلیل در بورس – یکی از معیار های متداول سودآوری ، بازده سهام یا ROE با تقسیم درآمد خالص یک شرکت توسط سهام سهامداران آن محاسبه می شود ( دارایی منهای بدهی ) . به طور خلاصه ، ROE  به ما می گوید که چگونه یک شرکت با بهره گیری از سرمایه های خود برای به دست آوردن سود ، و مانند اکثر معیارها ، برای مقایسه شرکت ها در همان صنعت مفید است . به عبارت دیگر ، شما می توانید یک شرکت با 20٪ ROE را در تولید سود نسبت به یک شرکت کهROE  آن 10 درصد است ، کارآمدتر بدانید .

 

انواع تحلیل در بورس-حمید سعیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با سلام ثبت در ارتباط باشید